András Szilárd – A matematika tanítása

„Ahogy a könyv címe sem egyértelmű, a tartalma sem az. Bár a könyv megírása közben főleg arra összpontosítottam, hogy diákoknak hogyan lehet matematikát tanítani, helyenként mégis meg kellett fogalmazni olyan tanulságokat, amelyeket a matematika tanít mindannyiunknak. Arra viszont semmiképen nem kell gondolni a könyv kapcsán, hogy a matematikának próbálunk bármit is megtanítani, örülünk, ha magunkban fedezhetjük fel tanításának csipetnyi morzsáit.

A könyv főleg feladatok megoldását, a megoldáshoz vezető stratégiákat tartalmazza. Mindvégig igyekeztem megmutatni, hogy néha a legbonyolultabb feladatok megoldási stratégiái is mélyen ott vannak a köznapi emberi gondolkodásban és magában a nyelvben is. Épp ezért a fejezet címei nagyrészt valamilyen mondáshoz köthetők, például: „Lassan járj, tovább érsz!” vagy „Vásároltam egy új bumerángot, hová hajíthatom a régit?”

András Szilárd: A matematika tanítása. Kolozsvári Egyetemi Kiadó, 2021. ISBN:978-606-37-1349-1