Dobogós helyen a Matematika és Informatika Kar hallgatói a South Eastern European Mathematical Olympiad for University Students (SEEMOUS 2024) versenyen

2024. április 9. és 14. között a jászvásári Gheorghe Asachi Műszaki Egyetemen zajlott a  XVIII. Délkelet-európai Nemzetközi Matematikai Diákolimpia (SEEMOUS 2024). Ezen a hagyományos nemzetközi versenyen Délkelet-Európa legjobb matematikus hallgatói mérhetik össze tudásukat évente.

A Babeș–Bolyai Tudományegyetem Matematika és Informatika Karát hat hallgató képviselte, mindannyian kiváló eredményekkel tértek haza.

• Pop Claudiu-Gabriel, (informatikai-matematika szak, román tagozat, II. évf.) – aranyérem

5 ezüstérem:

• Nicoară Andrei (informatikai-matematika szak, román tagozat, I. évf.)
  • Dumitriu Marian (informatika szak, román tagozat, I. évf.)
  • Tordai Ákos (matematika szak, magyar tagozat, I. évf.)
  • Nagy Zsuzsa (matematika szak, magyar tagozat, I. évf.)
  • Lung George-Bogdan Alexandru (matematika szak, román tagozat, II. évf.)

Gratulálunk a kart képviselő diákjainknak, valamint az őket felkészítő oktatóknak: Pop Robert magiszteri hallgatónak és dr. Lukács Andor egyetemi adjunktusnak!