Sikertörténetek: Darvas Tamás, University of Maryland

Darvas TamasKedves emlékeim vannak a Kolozsváron eltöltött évekről. 2004-ben felvételiztem matematika-informatika szakra, és ezzel kezdetét vette matematikusi pályafutásom. Rengeteg színvonalas előadást volt szerencsém hallgatni, de leginkább Kolumbán József és Bulboacă Teodor kurzusait emelném ki, akik nagyfokú precizitással vezettek be a matematikai analízis különböző válfajaiba.

A matematika mellett ugyancsak Kolozsváron ismerkedtem meg feleségemmel, Timcsivel. Az alapképzes utolsó évében a Purdue Egyetemre felvételiztem, ahová bejutottam ösztöndíjas helyre.

Itt 2014 májusában doktori címet szereztem Lempert László vezetése alatt. 2014 őszétől a Marylandi Egyetemen folytatom matematikusi pályafutásomat posztdoktori kutatóként.

Darvas Tamás, West Lafayette