Könyvbemutató – Szemelvények a 150 éve alapított kolozsvári egyetem Matematikai és Természettudományi Karának történetéből

A BBTE Magyar Tagozata 2022 októbere és 2023 októbere között ünnepelte a kolozsvári magyar nyelvű felsőoktatás 150 évét. A jubileumi év zárásaként 2023. október 11-én bemutatták az egyetem Matematika és Természettudomány Karának történetét ismertető kötetet.

A Szemelvények a 150 éve alapított kolozsvári egyetem Matematikai és Természettudomány Karának történetéből című kiadvány szerkesztői dr. Szenkovits Ferenc docens és dr. Soós Anna docens, a Magyar Matematika és Informatika Intézet oktatói.

A kötetet dr. Nagy László egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia külső tagja mutatta be.