Portréfilm az Udavarhelyszék Tudományáért díjjal kitüntetett Sándor József egyetemi docensről

Tizedik alkalommal ünnepelte Székelyudvarhely a Magyar Tudomány Napját. Idén kétnapos rendezvénysorozatot tartottak, amelynek legkiemelkedőbb pillanata az Udvarhelyszék Tudományáért díj átadása volt. 2016. november 12-én az elismerést dr. Sándor József matematikus, a Magyar Matematika és Informatika Intézet egyetemi docense kapta.

Ezt az elismerést olyan tudós, tudományos kutató kapja, aki kimagasló eredményeket valósít meg valamely szakterületen, és azt a munkát úgy végzi, hogy kutatási tárgya vagy tevékenysége segítségével Székelyudvarhely és környéke hírnevét öregbíti a nagyvilágban.

A díj ünnepélyes átadásáról készült felvétel megtekinthető a Haáz Rezső Múzeum Facebook-oldalán.