Online matematika szakkör középiskolás diákoknak – Nagy Anita: Csoportok és csoportmorfizmusok

A 2023–2024-es tanévben a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Magyar Matematika és Informatika Intézete és az Erdélyi Tehetségsegítő Tanács, valamint az általuk felkért matematikatanárok matematika szakkört tartanak középiskolás diákoknak. A tematika kötődik az iskolai tananyaghoz is, de magába foglalja a magyar nyelvű versenyek tematikáját, illetve egyéb témaköröket is. A szakkör péntekenként 18:00 órától lesz online a Zoom platformon, és a foglalkozások anyagait a BBTE Canvas rendszerében követhetik a résztvevők.

Az ezen a héten, 2024. január 12-én, pénteken 18:00 órától kezdődő szakkört Nagy Anita mesteris hallgató tartja a csoportokról és csoportmorfizmusokról.

A szakköri tevékenységek a 2023–2024-es tanévben a Nemzeti Tehetség Program NTP-HTTSZ-M-23-0005 kódszámú pályázatának támogatásával valósulnak meg. A pályázatot a magyarországi Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő hirdette meg.