Diákjaink eredményei a DEIK Regionális Programozó Csapatversenyen

A Debreceni Egyetem Informatikai Kara a 2016–2017-es egyetemi tanév őszi félévében is megrendezte a DEIK Regionális Programozó Csapatversenyt, amelynek célja a számítógépes programozó csapatversenyek népszerűsítése, illetve a versenyben részt vevők csapatmunkájának, algoritmikus programozói tudásának fejlesztése és összemérése regionális szinten.

A 2016. december 4-i versenyen a BBTE Matematika és Informatika Karát három csapat is képviselte dr. Robu Judit egyetemi docens, dékánhelyettes kíséretében.

tavalyihoz hasonlóan most is figyelemreméltó eredményeket értek el karunk hallgatói , ugyanis a 20 részt vevő csapat közül az  I. és II. díjjal, valamint V. helyezéssel tértek haza:

I. díj

• Cociorva Andrei-Alexandru (informatika szak, II. évf., angol nyelvű képzés)
  • Popoveniuc Mircea (informatika szak, II. évf., angol nyelvű képzés)
  • Puşcaş Sergiu (informatika szak, II. évf., angol nyelvű képzés)

II. díj

• Costin Bianca Ioana (informatika szak, III. évf., angol nyelvű képzés)
  • Rusu Cosmin (informatika szak, II. évf., angol nyelvű képzés)
  • Trîmbiţaş Petru Tiberiu (informatika szak, III. évf., angol nyelvű képzés)

V. helyezés

• Bakó Bencze (informatika szak, II. évf., magyar nyelvű képzés)
  • Beiland Arnold (informatika szak, II. évf., magyar nyelvű képzés)
  • Kovács Patrik (informatika szak, I. évf., magyar nyelvű képzés)

További részletek a versenyről, a helyezésekről és a nyertesekről elérhetőek az alábbi linken.

Gratulálunk diákjainknak a versenyen elért sikerükért, és köszönetünket fejezzük ki dr. Gabriel Mircea tanársegédnek a csapatok felkészítésében nyújtott erőfeszítéséért!