Kiss Tibor doktorandusz beszámolója a Sapientia EMTE – ECN 2014 informatika csapatversenyről

2014. május 10-én immár kilencedik alkalommal került megrendezésre a marosvásárhelyi Sapientia EMTE Műszaki és Humántudományok Kara által szervezett ECN nemzetközi programozói és matematika verseny, amelyen a Babeș–Bolyai Tudományegyetemet több csapat is képviselte. A BBTE számára a tavalyi évtől kissé elmaradó eredményekkel, de mégis pozitív élménnyel zárult a verseny.

A tíz versenyfeladat, amelyet a versenyzőknek kellet megoldaniuk, nagyrészt matematikai ismereteket igényelt, de összességében egy nemzetközi versenynek megfelelően volt összeállítva. A BBTE Magyar Matematika és Informatika Intézetét Blénesi Attila, Török István és Vas Patrik Daniel képviselte az online versenyen. Ezáltal is szeretném megköszönni erőfeszítésüket és pozitív hozzáállásukat, mivel a kezdeti technikai nehézségeket átlépve, tisztességgel képviselték egyetemünket ezen a nemzetközi megmérettetésen.

Mivel ez egy elsőéves diák számára viszonylag új környezetet jelent, és a középiskolában ismert versenyektől eltérő formában zajlik – ahol az egyéni teljesítményirányú versenyhelyzetet felváltja egy teljesen új, kollektív teljesítményű versenyhelyzet –, ezért ez az erőfeszítés és tapasztalat még jobban értékelendő. Remélem, hogy a kezdeti lelkesedés és erőfeszítés mindvégig kitart, és hosszútávon eredményekhez vezet, mind az egyetem, mind a résztvevők esetében.

Kiss Tibor, I. éves doktorandusz

ECN-2014-6ECN-2014-7