Farkas Gyula Emléknap – 2020. december 10.

Farkas Gyula halálának 90. évfordulója alkalmából a Budapesti Corvinus Egyetem online Farkas Gyula Emléknapot rendez 2020. december 10-én, melyre minden érdeklődőt szeretettel meghívnak.

Farkas Gyula (1847-1930) nemzetközileg elismert tudós volt az alkalmazott matematika és elméleti fizika területén, a Magyar Tudományos Akadémia tagja, a Padovai Egyetem díszdoktora. Aktív éveinek jelentős részében(1887–1915) a Kolozsvári Magyar Királyi Ferenc József Tudományegyetem tanára volt. Ez idő alatt többször is a Matematikai és Természettudományi Kar dékánja volt, illetve egy évre az egyetem rektori tisztségét is betöltötte. Jelentős érdemei vannak a matematika és fizika népszerűsítése, oktatása területén is. Egyik legjelentősebb tudományos eredménye a nevét viselő Farkas-lemma, amely az operációkutatás egyik vitathatatlan alappillére.

Az eseményen való részvétel regisztrációhoz kötött, az alábbi linken keresztül. A regisztráció határideje 2020. december 8., 23:59.
A konferenciát megelőző napon minden regisztrált résztvevő számára Teams-meghívót küldenek.
Az emléknap részletes programja az alábbi linken tekinthető meg: program – Farkas Gyula Emléknap.