Csillagnézés a BBTE Matematika és Informatika Karán

2022. június 19-ről 20-ra virradó éjjel került sor a 2021–2022-es egyetemi tanév harmadik matek-infós csillagtúrájára. A résztvevők szemtanúi lehettek a híres június végi bolygóegyüttállásnak, amelynek során a Szaturnusz, Jupiter, Mars, Vénusz és Merkúr egymás után sorakozott fel a hajnali égbolton. A bolygósorba becsatlakozott a félhold is, így a jelenség mind szabad szemmel, mind teleszkóppal gyönyörű látványt nyújtott. Az égbolt csillagképeinek feltérképezése után a résztvevők sorra megfigyelhették a „bolygófüzér” égitestjeinek különböző részleteit teleszkóp segítségével.

Az eseményre a legelhivatottabbak csatlakoztak, hiszen a ritka együttállás kizárólag a pirkadat előtti órákban figyelhető meg, így a csillagszemle hajnali 2 órától egészen napfelkeltéig tartott. A csillagnézést Mester Ágnes tanársegéd vezette, és a Kocka Másik Oldala népszerűsítette.

A csillagtúra-sorozat folytatódik majd a 2022–2023-as egyetemi tanévben is, amelynek eseményeire minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Az események hirdetéseit kövessétek a https://www.instagram.com/kocka.reverse/ oldalon.