Bolyai 200 – Matlap emlékszám bemutató

„SEMMIBŐL EGY ÚJ, MÁS VILÁGOT TEREMTETTEM”
200 éves Bolyai János híres temesvári levele

Bolyai János 1823. november 3-án írta Temesvárról édesapjának, Bolyai Farkasnak azt a levelet, amelyben először adott hírt arról, hogy egy új geometriai rendszernek, egy új, más világnak az alkotásán dolgozik.

Erre az eseményre a Radó Ferenc Matematikaművelő Társaság egy Matlap-különszámmal (9/2023) hívja fel olvasói figyelmét. A szerkesztőség felkérésére neves Bolyai-kutatók válaszoltak egy-egy írással. Az évfordulós lapszám szerzői: Horváth Sándor docens, Marosvásárhely; Kása Zoltán egyetemi tanár, Kolozsvár, Oláh-Gál Róbert adjunktus, Sapientia EMTE Csíkszereda; Sándor József docens; Szabó Péter Gábor docens, Szegedi Tudományegyetem; Szilassi Lajos docens, Szegedi Tudományegyetem.

A különszám bemutatására egy író-olvasó találkozó keretében kerül sor 2023. november 16-án,  csütörtökön 14:00 órai kezdettel, a Báthory István Elméleti Líceum dísztermében.