Az oktatási tevékenységek megvalósítása a Matematika és Informatika Karon a 2021–2022-es egyetemi tanév I. félévében

A 1269/15.09.2021. számú Határozat alapján jóváhagyta a
Kari Tanács a 2021. szeptember 15-én tartott ülésen

Kedves Hallgatók,

annak érdekében, hogy biztosítani tudjuk az oktatás megfelelő színvonalát, ugyanakkor egyetemi közösségünk egészségének védelmét is, a Matematika és Informatika Karon az oktatási tevékenységek hibrid rendszerben fognak megvalósulni, személyes jelenlét és online oktatás formájában, az alábbiak szerint:

• Alapképzésen:
    • az előadások megtartása online történik;
    • a választható és fakultatív tantárgyak szemináriumi/labortevékenységei online zajlanak;
    • a kötelező tantárgyak szemináriumi/labortevékenységei személyes jelenléttel zajlanak;
    • amennyiben a kar terei ezt lehetővé teszik, az online oktatási tevékenységek szemtől szembeni tevékenységgé alakulhatnak;
    • minden oktatási tevékenység online történik az alábbi helyzetek egyikében lévő hallgatók számára (ezeket az eseteket a családorvos vagy a szakorvos által kibocsátott igazolással kell tanúsítani):
      1. akik igazoltan megfertőződtek a SARS-CoV-2 vírussal, és otthoni elkülönítésben vannak;
      2. akik egy SARS-CoV-2 vírussal megfertőződött személy direkt kontaktjának számítanak, és otthoni/intézményi karanténban vannak;
      3. akiket teszteltek, és a teszteredményekre várnak, vagy olyan személlyel laknak együtt, akinek fertőzésre utaló tünetei vannak, és a teszteredményekre vár;
      4. akik veszélyeztetett csoporthoz tartoznak, a kezelőorvos jóváhagyásával és javaslataival;
      5. akiknek egyéb olyan egészségügyi problémájuk van, amely nem teszi lehetővé a jelenléti oktatásban való részvételt.
  • Magiszteri képzésen:
    • valamennyi oktatási tevékenység online formában valósul meg.
  • Posztgraduális képzésen:
    • valamennyi oktatási tevékenység online formában valósul meg.

A 2021–2022-es egyetemi tanév I. félévének végén esedékes kiértékelésekre személyes jelenlét mellett kerül sor függetlenül a félév során megvalósuló oktatási tevékenységek módjától, amennyiben az érvényes járványügyi szabályozások ezt lehetővé teszik.

A járványügyi helyzet változásának függvényében a tevékenységek megvalósítására vonatkozó forgatókönyv is módosulhat.

Kérjük azokat a hallgatókat, akikre a felsorolt esetek valamelyike érvényes, és már az új egyetemi tanév kezdetétől nem vehetnek részt a jelenléti oktatásban, hogy 2021. szeptember 21-ig töltsék fel az igazoló orvosi dokumentumokat a https://forms.gle/Zjym5LJCrBnoaKxV7 címen található űrlap mellékleteként.