A Kolozsvári Akadémiai Bizottság Matematikai, informatikai és csillagászati szakbizottságának tisztújító közgyűlése

A Kolozsvári Akadémiai Bizottság Matematikai, informatikai és csillagászati szakbizottsága 2014. április 17-én, csütörtökön 18:00 órai kezdettel tisztújító közgyűlést tart az Egyetemi csillagvizsgáló épületében (Kolozsvár, Cseresznye u. 19). Kérjük a szakbizottság tagjait, hozzák magukkal a postán kapott szavazólapokat.

A tisztújítást vitaindító előadás és kötetlen beszélgetés követi.

Előadó: Dr. Németh Sándor matematikus, az MTA külső tagja

Cím: Publish or Perish
Alcím: A tudományos teljesítmény mérésének fontossága, nehézségei és buktatói
Szubjektív hozzászólás egy lehetséges (jövőbeli, jelenlegi, múltbéli, permanens?) vitához, amelyben a beszély alanya a saját emlékei, tapasztalatai, megérzései, ítéletei, előítéletei jegyében viszonyulni igyekszik a címbeli téma szerteágazó vonatkozásainak némelyikéhez.

Dr. Szenkovits Ferenc egyetemi docens,
az MTA – KAB Matematikai, informatikai és csillagászati szakbizottságának elnöke