Életműdíjjal tüntették ki dr. Kolumbán József emeritus professzort

Tizenhetedik alkalommal tartotta az Erdélyi Múzeum-Egyesület (EME) és a Kolozsvári Akadémia Bizottság (KAB) A Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórumot 2018. november 23–24-én, amely a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) megalapításának évfordulójára emlékezve aktuális kutatási kérdéseket boncolgatott. A Magyar Tudomány Ünnepe erdélyi megnyitó ünnepsége keretében átadta tudományos díjait a Kolozsvári Akadémiai Bizottság.

A Tudomány Erdélyi Mestere Díjat nemzetközileg elismert tudományos eredményei, a hazai egyetemi oktatásban évtizedeken át végzett kiváló munkája, példás közösségi szerepvállalása elismeréseként Kolumbán József matematikus professzor vehette át. Kolumbán József nyugalmazott egyetemi tanár, a BBTE Magyar Matematika és Informatika Intézet emeritus professzora.

A Magyar Tudományos Akadémia Kolozsvári Területi Bizottsága (KAB) évente oszt ki tudományos díjakat a romániai magyar tudományos élet ösztönzése céljából. A díjakkal olyan romániai magyar tudósokat, kutatókat, tanárokat tüntet ki a KAB, akik jelentős tudományos munkásságot mutattak fel, kiemelkedő eredményeket értek el életük során. A díjazással a KAB jutalmazni és ösztönözni kívánja a jelentős eredményt elért fiatalokat, és el kívánja ismerni idősebb tudósoknak a képzésben, iskolateremtésben, szervezésben felmutatott teljesítményét, valamint azoknak a személyeknek a munkáját, akik kitűnnek a tudomány igényes közvetítésében, a tudománynépszerűsítésben, a tudományos munkák szakszerű és tárgyilagos bírálatában.

Kolumbán József laudációja (Kása Zoltán)

Gratulálunk a díjazottnak!

Forrás: Szabadság, 2018. november 24.
Kolozsvári Akadémiai Bizottság