A Tudomány Erdélyi Mestere Díjjal tüntették ki intézetünk oktatóját, dr. Varga Csaba egyetemi tanárt

A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából szervezett konferencia keretében november 3-án átadták a Kolozsvári Akadémiai Bizottság 2017. évi tudományos díjait. A Tudomány Erdélyi Mestere Díjat idén dr. Varga Csaba matematikus kapta a tudományos képzésben és a kutatásban kifejtett tevékenysége elismeréseként.

A Magyar Tudományos Akadémia Kolozsvári Területi Bizottsága (KAB) évente oszt ki tudományos díjakat a romániai magyar tudományos élet ösztönzése céljából. A díjakkal olyan romániai magyar tudósokat, kutatókat, tanárokat tüntet ki a KAB, akik jelentős tudományos munkásságot mutattak fel, kiemelkedő eredményeket értek el életük során. A díjazással a KAB jutalmazni és ösztönözni kívánja a jelentős eredményt elért fiatalokat, és el kívánja ismerni idősebb tudósoknak a képzésben, iskolateremtésben, szervezésben felmutatott teljesítményét, valamint azoknak a személyeknek a munkáját, akik kitűnnek a tudomány igényes közvetítésében, a tudománynépszerűsítésben, a tudományos munkák szakszerű és tárgyilagos bírálatában.

Varga Csaba laudációja (Kristály Sándor)

Az Erdélyi Figyelő összefoglalója az Emberközpontú tudomány konferenciáról: