A BBTE matematikusai az Academic Ranking of World Universities in Mathematics – 2013 egyetemi rangsorolás Top 200-as listáján

Az Academic Ranking of World Universities in Mathematics – 2013 rangsorolás alapján, a sanghaji Jiao Tong Egyetem által összeállított listán a Babeş–Bolyai Tudományegyetem, egyetlen romániai egyetemként, a 101–150. helyen szerepel a világ felsőoktatási intézményei között.

Ez a rangsorolás az egyetem matematika-iskolája által megvalósított értékek elismerése, amely harmonikusan ötvözi a didaktikai módszereket és a tudományos kiválóságot. Ugyanakkor, ebben a rangsorban való megjelenés figyelemreméltó teljesítmény, ha tekintetbe vesszük a sanghaji listán szereplő más egyetemek számára biztosított kutatási támogatásokat.