Kiváló eredményekkel tértek haza a Matematika és Informatika Kar hallgatói a XXXIV. OTDK Informatika Tudományi Szekciójáról

2019 tavaszán került sor a magyar felsőoktatás hagyományosan legnagyobb, kétévente lebonyolításra kerülő hallgatói tudományos seregszemléjére, a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára. A XXXIV. OTDK Informatika Tudományi Szekciójának az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kara adott otthont 2019. április 16. és 18. között, ahol a BBTE Matematika és Informatika Karát három hallgató képviselte.

II. díj
(Számítógépes látás és képelemzés tagozat)
Biró Enikő: Direkt vizuális odometria disztorziókorrekcióval (Adatelemzés és modellezés mesteri képzés, I. évf.)
Témavezetők: dr. Bodó Zalán (egyetemi docens, BBTE), Deac Răzvan (Robert Bosch GmbH), drd. Pável Szabolcs (doktorandusz, BBTE)

III. díj
(Neurális hálózatok gyakorlati alkalmazásai tagozat)
Ráduly Zalán: Sniff! – kutyafajta-azonosító alkalmazás gépi tanulással (Adatelemzés és modellezés mesteri képzés, I. évf.)
Témavezetők: Vadászi Zsolt (szoftverfejlesztő, Codespring), drd. Sulyok Csaba (doktorandusz, BBTE), Zölde Attila (szoftverfejlesztő, Codespring)

Különdíj
(Számítógépes látás és képelemzés tagozat)
Lőrincz Szabolcs-Botond: Konvolúciós neurális háló alkalmazása relatív forgatások becslésére (Informatika szak, III. évf.)
Témavezető: dr. Csató Lehel (egyetemi tanár, BBTE)

Gratulálunk az elért eredményekhez nemcsak a hallgatóknak, hanem a témavezetőknek is!

A konferencia programfüzete: Programfüzet
A konferencia előadásainak tartalmi kivonatai tagozatokra bontva: Tartalmi kivonatok
A szekciók eredményei: Eredmények