Indul az Euro 200 számítógép-vásárlási program – 2021

2021. május 17-ig lehet igényelni a tanügyminisztérium által indított Euro200-as program keretében a kettőszáz euró értékű számítógép-vásárlási jegyeket. A 269/2004-es számú törvény rendelkezései, az 1294-es számú Kormányhatározatban, valamint a tanügyminisztérium 27.963/16.04.2021-es számú átiratában foglaltak szerint támogatást azok a 26 évnél nem idősebb diákok és egyetemi hallgatók igényelhetik, akik családjában az egy főre eső havi bruttó jövedelem nem haladja meg a 250 lejt.

Tekintettel a koronavírus elterjedését megelőző országos, helyi és belső intézkedésekre, az Euro200-as program keretében a kettőszáz euró értékű számítógép-vásárlási jegyek megpályázása céljából összeállított dossziékat az egyetem hallgatói elektronikus formában is benyújthatják, és majd a vírushelyzet függvényében az e-mailben elküldött dokumentumokat személyesen is leadhatják. Figyelembe véve a 269/2004-es számú törvény alkalmazására vonatkozó Módszertani követelményeket, amelyeket az 1294-es számú Kormányhatározat előírásai tartalmaznak, az Euro200-as program keretében megpályázandó támogatáshoz az alábbi dokumentumokat kell benyújtani:

A szükséges okiratok listája:

1. típuskérvény (az 1294-es számú Kormányhatározatban előírt Módszertani követelmények 2-es számú Melléklete);
  2. a pályázó személyazonossági igazolványa (eredeti és fénymásolat);
  3. születési anyakönyvi kivonat és/vagy a családtagok személyazonossági igazolványa (eredeti és fénymásolat);
  4. testvérek tanulói jogviszonyának/ hallgatói jogviszonyának igazolása;
  5. a családtagok állandó bruttó jövedelméről szóló igazolások, az igénylés benyújtását megelőző hónapra (eredeti);
  6. saját felelősségű nyilatkozat arról, hogy az egy főre eső havi bruttó jövedelem nem haladja meg a törvény által előírt összeget (kisebb vagy egyenlő mint 250 lej), és hogy a család rendelkezik a számítógép megvásárlásához szükséges árkülönbözettel (leadáskor kell aláírni);
  7. a kar részéről kiállított igazolás, amelyből kiderül, hogy az igénylés leadását megelőző egyetemi tanévben a hallgató legalább 45 kreditpontot szerzett (az I. éves hallgatók kivételével), továbbá egy hallgatói jogviszony-igazolás (az I. éves hallgatók esetében);
  8. a család ingó és ingatlan javaira vonatkozó nyilatkozat (egyetemi szintű egységes típusnyomtatvány).
  9. saját felelősségű nyilatkozat arról, hogy a hallgató birtokában vannak a dosszié összeállításához szükséges eredeti dokumentumok, és amennyiben az egyetem kérni fogja, akkor azokat eredetiben is benyújtja (egyetemi szintű egységes típusnyomtatvány). Az igényléshez szükséges dossziékat 2021. május 17-ig (hétfő, 12:00 óra) lehet elküldeni elektronikus formában a mihaela.ilisiu@ubbcluj.ro e-mail címre.

Csak azokat a dossziékat fogadják el, amelyek hiánytalanul tartalmazzák a felsorolt dokumentumokat. A program szabályzata  megtekinthető az alábbi honlapon: http://euro200.edu.ro/. Az 1., 8. és 9. pontokban előírt típusnyomtatványokat az Egyetem honlapjáról lehet letölteni, az alábbi oldalról: https://www.ubbcluj.ro/ro/studenti/euro-200.

Mellékletek

Átirat a karok részére – az EURO 200 (2021) dossziék benyújtása