Hallgatók elszállásolása az egyetemi bentlakásokban a 2015–2016-os egyetemi tanévben

1. Hallgatók elszállásolása az egyetemi bentlakásokban szociális és egészségügyi kritériumok alapján – 2015–2016-os egyetemi tanév

Azok a hallgatók, akik szociális és egészségügyi állapotuk révén bentlakást igényelnek, a szükséges iratokat 2015. szeptember 14–15-én, 09:00 és 12:00 óra között adhatják le a kari titkárságon.

A szociális bentlakás megpályázásához a következő dokumentumok szükségesek:

• típuskérvény
    • a bentlakást kérvényező hallgató szüleinek vagy törvényes eltartóinak jövedelemnyilatkozata, valamint a törvényes eltartók jövedelmére vonatkozó egyéb igazoló/ bizonyító okirat/ nyugdíjpénztár által kibocsátott szelvények a legutóbbi 3 hónapra
    • a hallgató lakhelye szerinti polgármesteri hivatal által kibocsátott igazolás a hallgató és családja magántulajdonában lévő javak használatából származó nettó jövedelemről: mezőgazdasági terület, erdők
    • az oktatási intézmény által kibocsátott igazolás a testvérek esetében
    • elvált szülők esetén szükséges a válásról szóló bírósági végzés másolata
    • a szülők eltartásában lévő kiskorúak születési anyakönyvi kivonatának (keresztlevél) másolata
    • a törvényes eltartók halotti anyakönyvi kivonata
    • házassági anyakönyvi kivonat.

Az egészségügyi alapon megpályázható bentlakás-kritériumoknak az a hallgató felel meg, aki az 558/1998-as Kormányhatározat 2-es számú melléklet, 8. cikk, c) pontjában felsorolt betegségek valamelyikében szenved, és az előző egyetemi tanévben legalább 40 kreditpontot szerzett (kivételt képeznek a pedagógiai modul kreditpontjai). A hallgató által bemutatott orvosi igazoláson szerepelnie kell a betegségkategóriák szerinti diagnózis besorolásának, az alábbiak szerint: TBC, cukorbetegség, rosszindulatú betegségek, felszívódási zavar szindróma,  krónikus veseelégtelenség, asztma, epilepszia, örökölt szívbetegség, krónikus hepatitisz, zöldhályog, súlyos rövidlátás, immunológiai megbetegedések, HIV-fertőzés (AIDS), spondilitisz ankilopoetika, akut ízületi gyulladás, májzsugorodás, leukémia, limfóma és talasszémia, szklerózis multiplex, gastroduodenális fekély. Az egészségügyi kritérium alapján megpályázott bentlakás esetében a hallgatóknak egy szakorvosi igazolást is mellékelniük kell a kérvényhez. Az igazolást a családorvosnak és az egyetemi orvosnak is láttamoznia kell.

kérvény és nyilatkozat szociális bentlakáshoz – 2015

2. Kérvények benyújtása a 14-es, 17-es, Economica I. és Economica II. bentlakásokban való szállásigénylésre, 2015–2016-os egyetemi tanév

Felhívjuk mindazon hallgatók figyelmét, akik szálláshelyet szeretnének igényelni a 2015–2016-os tanévben és a 14-es, 17-es, Economica I. vagy Economica II. bentlakások közül választanának, hogy töltsék ki a jelen felhíváshoz mellékelt típuskérvényt, és a felsorolt bentlakásokat a választás sorrendjében tüntessék fel. A szálláshelyek odaítélése – a bentlakások elosztására vonatkozó egyetemi szabályzat alapján –, a rendelkezésre álló helyek függvényében történik.

A kitöltést követően a kérvényt nyomtatni kell, majd aláírni, és szkennelve elküldeni a cereri.studenti@cs.ubbcluj.ro e-mail címre 2015. szeptember 14–15-ig, (23:59).

Típuskérvény – egyetemi bentlakások (2015–2016-os tanév)

3. Egyéb megjegyzések

Az egyetemi bentlakások havi szállásdíjai a 2015–2016-os egyetemi tanévben:

• 1-es bentlakás (lányok) és 16-os bentlakás (fiúk), 5 ágyas szobák – 100 lej/ hónap;
    • 14-es bentlakás, 2 ágyas szobák – 120 lej/ hónap;
    • 17-es bentlakás, 2 ágyas szobák, fürdőszobával – 140 lej/ hónap;
    • Economica 1. és Economica 2 bentlakás, 3 ágyas szobák, fürdővel – 170 lej/ hónap;
    • Sport XXI, A2-es és A3-as bentlakás, 2 ágyas szobák, fürdőszobával és konyhával – 170 lej/ hónap.

A bentlakást igénylő hallgatók előzetes névsorát 2015. szeptember 18-án tesszük közzé a kari honlapon. 2015. szeptember 19. és 20. között lehet beküldeni a fellebbezéseket a cereri.studenti@cs.ubbcluj.ro e-mail címre. A fellebbezések megoldására és a végleges eredmények kifüggesztésére 2015. szeptember 21-én kerül sor.