ERASMUS ösztöndíjak a 2014–2015-ös tanévben

Kiválasztási eljárás

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

Erasmus

• jelentkezési adatlap (igényelhető a kari Erasmus koordinátornál vagy a BBTE Nemzetközi Együttműködési Központ – Közösségi Programok Irodájában)
  • saját felelősségű nyilatkozat (igényelhető a kari Erasmus koordinátornál vagy a BBTE Nemzetközi Együttműködési Központ – Közösségi Programok Irodájában)
  • motivációs levél – az Erasmus programban folytatandó tanulmányok nyelvén (angol, francia, német stb.)
  • Curriculum Vitae – román vagy angol nyelven, Europass formátum
  • hallgatói igazolás/ törzskönyvi kivonat – a következő adatokkal: a 2012–2013-as egyetemi tanév tanulmányi átlaga, a 2013–2014-es egyetemi tanév téli vizsgaszessziójának átlaga. Az I. éves alapképzéses hallgatóknak csak a 2013–2014-es tanév téli vizsgaszessziójának átlagát tartalmazó hallgatói igazolást kell benyújtaniuk.
  • nyelvvizsga-oklevél – a partneregyetemen folytatandó tanulmányok nyelvéről (Alpha, Lingua, egyéb nemzetközi nyelvvizsga-oklevelek: pl. Toefl, Camdridge, DELF/DALF, DELE stb.)
  • egyetemen kívüli tevékenységet, önkéntességet, kutatómunkát igazoló oklevelek fénymásolata.

A kiválasztásra azok a hallgatók is jelentkezhetnek, akik nem állampolgárai az Európai Uniónak, de tanulmányaikat a Babeş–Bolyai Tudományegyetemen folytatják. A EU állampolgársággal nem rendelkező, kiválasztott hallgatók kötelezettsége a vízumkészítés az adott országban folytatandó tanulmányok idejére.

A leadott dossziéban lévő dokumentumok (tanulmányi eredmények, motivációs levél, CV) kiértékelése mellett a verseny részét képezi egy interjú a szelekciós bizottság jelenlétében.

Naptár:

• I. forduló: 2014. április 7. és 2014. április 17. között, valamint 2014. április 28-án – a pályázatok leadása a kari Erasmus koordinátornak, a dékánhelyettesi irodában (hétfőtől csütörtökig, 10:00 és 12:00 óra között)
  • II. forduló: 2014. április 29–30. – kiválasztási interjú
  • III. forduló: 2014. május 4. – eredményhirdetés
  • IV. forduló: 2014. szeptember – szelekciós verseny a betöltetlen helyek elfoglalására – a dossziék benyújtásának határidejét, az interjúk és az eredményhirdetés időpontját 2014 szeptemberében közöljük.

Bővebb információk a https://www.cs.ubbcluj.ro/~robu/erasmus/ oldalon.

Dr. Robu Judit egyetemi docens,
kari ERASMUS koordinátor