Az Erdélyi Tehetségsegítő Tanács programjának részeként sikerült néhány szakköri foglalkozást összegyűjteni, és könyv formájában is megjelentetni. A könyv a következő öt foglalkozást tartalmazza:

• a Titu-lemma és alkalmazásai (Ugron Szabolcs, Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy)
  • függvénytulajdonságok alkalmazásai (Dr. Nagy Örs, Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár)
  • válogatás az Erdélyi Magyar Matematikaversenyen adott geometria feladatokból (Csapó Hajnalka, Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda)
  • néhány síkgeometria feladat térbeli megfelelője (Dr. András Szilárd, Babeș–Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár)
  • a végtelen leszállás elve (Dr. Lukács Andor, Babeș–Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár)

A foglalkozások elsősorban feladatsorokra épülnek, de több helyen tartalmaznak módszertani megjegyzéseket, alternatív megoldásokat, kiegészítéseket is. Így a könyv hasznos segédeszköz tanárkollégáinknak, valamint az érdeklődő diákok számára is.

András Szilárd, Csapó Hajnalka, Lukács Andor, Nagy Örs, Ugron Szabolcs: Matematika szakköri foglalkozások középiskolásoknak. Státus Kiadó, Csíkszereda, 2018.

A könyv megjelenését az NTP-HTTSZ-17-0030 kódszámú pályázaton keresztül az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatta. A pályázatot az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő hirdette meg.