A tandíj befizetésének ütemezése a 2015–2016-os egyetemi tanévben, és pontosítások a tandíj csökkentésére vonatkozó kérvények benyújtásáról

A 2015–2016-os tandíjak négy egyenlő részletben való befizetése az alábbi beosztás szerint történik:

• I. részlet: 2015. október 15.
  • II. részlet: 2015. december 7.
  • III. részlet: 2016. március 15.
  • IV. részlet: 2016. május 16.

A fizetési esedékességi határidőt követő minden naptári napra 0,04%-os késedelmi díj kerül felszámolásra.

A tandíj csökkentésére vonatkozó kérvényeket a kari titkárságon lehet benyújtani 2015. december 5. és 15. között. A tandíjkedvezmény – az összeg függvényében –, az utolsó és/ vagy az utolsó előtti részlet csökkentésének minden esetében érvényes.

10%-os tandíjcsökkentésben részesülnek azok az I. éves hallgatók, akik a helyük visszaigazolásáig kifizetik a teljes tandíjat. Ez a kedvezmény a további évfolyamok számára is érvényes amennyiben 2015. október 15-ig befizetik a teljes tandíjat a nappali tagozatos szakokon.

A Kari Tanács határozata alapján azok a BBTE-s hallgatók is tandíjkedvezményben részesülhetnek, akik párhuzamosan egy második képzési programban is részt vesznek. Egy hallgató csak egyetlen képzési program keretében részesülhet tandíjkedvezményben.

Ha egy hallgató a BBTE keretében egy másik képzési programban is részt vesz, az erről szóló igazoló dokumentumot 2015. december 5. és 15. között nyújthatja be a tandíjcsökkentést igénylő kéréssel egy időben. A dokumentációnak tartalmaznia kell a hallgató saját felelősségű nyilatkozatát, amelyben igazolja, hogy nem részesült egyidejűleg hasonló tandíjcsökkentésben a BBTE keretében zajló másik képzési programban.

A más tanulmányi programban részt vevő hallgatók státuszának igazolásáról szóló dokumentum kiállítási időpontja 2015. december 5–15., és ebből egyértelműen ki kell derüljön, hogy a hallgatónak semmiféle tartozása nincs a BBTE felé.