A 2015–2016-os tanévre kiosztott egyetemi bentlakások elfoglalása

Az egyetemi bentlakásokban elszállásolandó hallgatók figyelmébe

A helyek elfoglalása az egyetemi tanév kezdete előtt 3 (három) nappal indul, külön-külön az egyes évfolyamok számára:

• első nap – az I. évfolyam valamennyi hallgatója számára (2015. szeptember 25., péntek)
  • második nap – a II. évfolyam valamennyi hallgatója számára (2015. szeptember 26., szombat)
  • harmadik nap – a III. évfolyam valamennyi hallgatója, a magiszteri hallgatók, valamint a korábban kimaradt évfolyamok számára (2015. szeptember 27., vasárnap)

Kérünk mindenkit, hogy szigorúan tartsa be az elszállásolás programját!

A hallgatóknak a bentlakásokban való elszállásolása a következő menetrend szerint történik:

• Az adott bentlakás székhelyén a következő okiratokkal kell jelentkezni:
    • személyazonossági igazolvány vagy útlevél
    • személyazonossági igazolvány fénymásolata vagy útlevél fénymásolata
    • oktatószemélyzet gyermekei esetében az erről szóló igazolás
    • fogyatékosságot igazoló dokumentumok (amennyiben ez aktuális)
    • ¾-es méretű fénykép (a bentlakási igazolványra)
  • a Babeş–Bolyai Tudományegyetem és a hallgató közötti szerződés megkötése
  • a bentlakási szállásdíj kifizetése adott hónapra

Az egyetemi bentlakások havi szállásdíja a 2015–2016-os egyetemi tanévben:

• 1-es bentlakás (lányok) és 16-os bentlakás (fiúk), 5 ágyas szobák – 100 lej/ hónap;
  • 14-es bentlakás, 2 ágyas szobák – 120 lej/ hónap;
  • 17-es bentlakás, 2 ágyas szobák, fürdőszobával – 140 lej/ hónap;
  • Economica 1. és Economica 2. bentlakás, 3 ágyas szobák, fürdővel – 170 lej/ hónap;
  • A2-es bentlakás, 2 ágyas szobák, fürdőszobával és konyhával – 170 lej/ hónap.

A foglalásokat követően az üresen maradt helyeket újraosztjuk. Az újraosztásakor nem vesszük figyelembe az évfolyamot, a kiválasztás egységesen az éves tanulmányi átlag alapján történik.