150 év: a tudás spektruma – László Tamás előadása

A kolozsvári magyar felsőoktatás 150 éves évfordulóját ünnepli idén a Babeș–Bolyai Tudományegyetem, az egyetemalapítás tavalyi, 440. éves évfordulója után. A múlt emlékezésre, de legfőképpen, jövőbemutatásra kötelez. Elődeink kiválósága előtt tisztelegve egy előadássorozatot indítottunk, amelynek keretében oktatóink tárják a nagyközönség elé izgalmas kutatási témáikat a fizikától az antropológiáig. Egyetemünk oktatási kínálatának fontos részét képezi a jövendőbeli kiváló pedagógusok képzése a hazai közoktatás számára.

Köznapi szóhasználatban szingularitásnak nevezzük azokat az eseményeket, amelyek a saját környezetükben nem gyakoriak. Matematikai értelemben a szingularitáselmélet módszerei számos, korábban megválaszolatlan kérdésre tudnak választ nyújtani. De mik a szingularitások? Hol tudjuk elhelyezni őket a matematikában? László Tamás előadásában komplex fogalmakat hoz közelebb az érdeklődőkhöz.