Java Competition – Java alkalmazások fejlesztése az Oracle Database számára

Un profesor nu numai ca reprezinta un model pentru studentii sai, ci si un mentor, un invatator care incurajeaza tinerii in drumul spre excelenta.

ADFABER.org cu sprijinul Oracle Academy face apel catre toti profesorii competitivi si catre tinerii studenti programatori pasionatii de tehnologie – daca vreti sa faceti lucruri marete folosindu-va cunostintele acumulate pana acum, va invitam sa participati la Java Competition!

Care este procedura de inscriere?

Un profesor poate fi mentorul sau coordonatorul uneia sau mai multor echipe formate din maxim 2 studenti. Inscrierea echipei se face de catre student pe site-ul javacompetition.adfaber.org pana in data de 27 martie 2016.

In ce consta proiectul?

Proiectul consta in realizarea unei aplicatiei Java pentru Oracle Database ce vine ca solutie a unei probleme identificate in comunitatea noastra, in domenii precum sanatate, mediu sau educatie. Proiectul trebuie trimis pana la data de 24 aprilie 2016. Mai multe detalii privind regulamentul oficial al competitiei se gasesc pe site-ul javacompetition.adfaber.org.

Pentru intrebari, ne puteti contacta pe adresa java@adfaber.org.