A záróvizsgára és a magiszteri vizsgára vonatkozó tudnivalók

Fontos hirdetés: A Matematika és Informatika Kar Kari Tanácsának döntése értelmében a 2014-es évfolyammal kezdődően, a matematika és informatika szakterületen végzett tanulmányokat (alapképzés és magiszteri képzés) lezáró két vizsgaidőszak megszervezésére minden év június/júliusában és szeptemberében kerül sor. A határozat értelmében 2015-től már nem kerül sor a februári záróvizsga vagy magiszteri vizsga megszervezésére.

Záróvizsga/magiszteri vizsga a  2019. júniusi/júliusi vizsgaidőszakkal kezdődően

Tanulmányzáró vizsgák ütemezése és a beiratkozáshoz szükséges okiratok

Tanulmányzáró vizsgák ütemezése – 2019. július

• 2019. június 21-ig egy kérvényt kell benyújtani a korábbi záróvizsgák keretében sikeresen letett részvizsga elismertetése érdekében. A szkennelt kérvényeket e-mailben kell elküldeni a recunoasteri@math.ubbcluj.ro címre. A jelzett határidő után beküldött kérvényeket nem tudjuk figyelembe venni.
  • Beiratkozás: 2019. június 26–27., 09:00 és 14:00 óra között
  • Írásbeli záróvizsga: 2019. július 1., 9:00 óra
  • Magiszteri dolgozatok bemutatása és megvédése: 2019. július 3., 8:00 óra
  • Szakdolgozatok bemutatása és megvédése: 2019. július 4–5., 8:00 óra.

A szakdolgozat és magiszteri dolgozat elkészítésének ütemezésére vonatkozó határozatok a 2015-ben végzett évfolyamokkal kezdődően

Szakdolgozat minta a hallgatók részére (magyar tagozat)

*A megadott linken elérhető egy LaTeX sablon, amely a szakdolgozatra/magiszteri dolgozatra vonatkozó kinézeti és beosztási szabályokat tartalmazza. A sablon keretrendszerként az Overleaf online LaTeX szerkesztőfelületet használja. Szabadon böngészhető, de nem szerkeszthető. A sablonból új, személyesített szerkeszthető projektet indíthatunk a következőképpen:

• letöltve a csatolt ZIP-állományt, lokális LaTeX szerkesztő és fordító segítségével,
  • az Overleaf sablon klónozásával (a Clone this project linken elérhető) – ezzel elkészül egy új projekt a sablonnal megegyező kezdeti állapotban, amelyet szabadon lehet szerkeszteni. Előbb tanácsos Overleaf felhasználót létrehozni. Az így generált új linket kezeljük bizalmasan.