Az EBS és MHP Porsche informatikai laborok ünnepélyes átadása a Matematika és Informatika Karon

2015. december 10-én, csütörtökön 10:00 órától került sor a Babeș–Bolyai Tudományegyetem, Matematika és Informatika Kar két informatikai laborjának ünnepélyes átadására. A laborokat a német tannyelvű informatika alapképzési program támogatási szerződése alapján rendezték be, az EBS Románia (NTT DATA vállalat), az MHP Consulting Románia, valamint a Porsche AG nagyvállalatok partneri finanszírozásával. Ebből az alkalomból a két helyiség új nevet is kapott: EBS labor, illetve MHP Porsche labor.

Az ünnepélyes átadáson részt vett Daniel Metz (CEO EBS), Oliver Oswald (CEO MHP), illetve Judith Urban konzul, a Német Szövetségi Köztársaság Nagyszebeni Konzulátusa részéről. Az eseményen jelen volt a BBTE német tagozatának vezetője, dr. Rudolf Gräf egyetemi tanár, rektorhelyettes, valamint dr. Adrian Petruşel, a Matematika és Informatika Kar dékánja, és dr. Christian Săcărea egyetemi adjunktus, a Kar német tagozatának vezetője. Dr. Christian Săcărea egyike azon kulcsembereknek, akiknek köszönhető a Matematika és Informatika Kar és a kolozsvári IT & szoftveripar német nyelvű üzleti környezete közötti gyümölcsöző együttműködés.