Karunk hallgatói kiváló eredményekkel tértek haza a 2019-es „Traian Lalescu” Matematikaversenyről

Az idei „Traian Lalescu” Hallgatói Matematikaverseny május 9. és 11. között zajlott a Kolozsvári Műszaki Egyetemen, ahol több mint 100 résztvevő mérte össze tudását a bukaresti, kolozsvári, jászvásári, temesvári, brassói, kraiovai és konstancai egyetemi központokból.

A Babeș–Bolyai Tudományegyetem Matematika és Informatika Karát négy hallgató képviselte: Tőtős GyörgyMegiesan Sergiu, Tofan Adrian és Galea Raul Ronald.

Tőtős György kiváló eredményt ért el: II. helyezett lett a matematika és informatikai-matematika szakos egyetemi hallgatók A-szekciójában. Ugyanebben a szekcióban dicséretet kapott Megiesan Sergiu, különdíjban részesült Tofan Adrian.

Gratulálunk a kart képviselő diákjainknak, valamint az őket felkészítő oktatóknak!