Dobogós helyen a Matematika és Informatika Kar hallgatói a South Eastern European Mathematical Olympiad for University Students (SEEMOUS 2018) versenyen

2018. február 27. és március 4. között Jászvásáron zajlott a XII. Délkelet-európai Nemzetközi Matematikai Diákolimpia (SEEMOUS 2018), amelynek idén Románia adott otthont. Ezen a hagyományos nemzetközi versenyen Délkelet-Európa legjobb matematikus hallgatói mérhetik össze tudásukat évente, az idei versenyen 83-an indultak.

A Babeș–Bolyai Tudományegyetem Matematika és Informatika Karát három hallgató képviselte: Tőtős György (matematika szak, magyar tagozat, I. évf.), Pricope Tidor Vlad (infomatika szak, román tagozat, I. évf.) és Megieșan Sergiu Florentin (matematika szak, román tagozat, I. évf.), dr. Tiberiu Trif egyetemi docens kíséretében. Mindhárman dobogós helyezést értek el, értékes eredményekkel tértek haza:

• Tőtős György – aranyérem
  • Pricope Tidor Vlad – ezüstérem
  • Megieșan Sergiu Florentin – bronzérem

Őszintén gratulálunk a kart képviselő diákjainknak, valamint az őket felkészítő oktatóknak: dr. Tiberiu Trif egyetemi docensnek, dr. András Szilárd egyetemi docensnek, dr. Lukács Andor egyetemi tanársegédnek és Kajántó Sándor magiszteri hallgatónak!