Lucrări de licență și disertație

În principiu coordonez lucrări din zona securității cibernetice, rețelelor de calculatoare, sistemelor distribuite și a calculului de înaltă performanță (rog să nu fiu contact pentru lucrări din zona programării/tehnologiilor web). Studenții interesați să elaboreze o lucrare în unul dintre aceste domenii sunt rugați să-mi trimită de pe adresele de e-mail oferite de facultate (@scs.ubbcluj.ro) sau universitate (@stud.ubbcluj.ro) un e-mail de intenție în care să motiveze interesul pentru domeniul în care doresc să-și realizeze lucrarea de licență / disertație. Vor fi luate în considerare e-mail-urile care respectă cerințele de mai sus, trimise în fiecare an universitar după data inițială de deschidere a platformei de lucrări de licență sau disertație (a se consulta pagina facultății sau tutorele de grupă / specializare în acest sens) în limita locurilor stabilite de conducerea Departamentului de Informatică. Rog să nu fiu contact pentru atribuirea de lucrări de licență sau disertație pe Microsoft Teams. Disponibilitatea subsemnatului pentru a coordona lucrări la o anumită promoție este vizibilă în aplicația de gestiune a lucrărilor de licență și disertație (autentificarea studenților se face cu adresa de e-mail oferită de facultate @scs.ubbcluj.ro și parola aferentă).