Le Pont Durable – atelier despre sustenabilitate

Ești student sau elev de liceu? Parles-tu francais, un peu? Dorești să devii voluntar în proiecte naționale și internaționale? Ești curios și dornic să te implici în comunitatea ta? Ți-ar plăcea să aflii mai multe despre antreprenoriat social? Dacă ai răspuns DA la majoritatea acestor întrebări, atunci acest atelier este pentru tine.
Cine organizează aceste evenimente?
Reprezentanți ai AUF (Agenția Universitară Francofonă), Universității Babeș Bolyai din Cluj-Napoca, asociației Beyond și ai start-up-ului Better Speech Coach.
Pentru cine sunt aceste ateliere?
Pentru tineri curajoși care vor, ca și noi, să creeze schimbari in bine in jurul lor.
Ce facem?
Promovăm valori ca sustenabilitate, dezvoltare durabilă și antreprenoriat social. Însușirea unor astfel de valori devine din ce în ce mai importantă, iar pentru asta scopul nostru este să stimulăm cooperarea între tineri în vederea creării unui viitor mai bun!
Cum?
Prin intermediul unui atelier online interactiv si experiențial ! Vei afla lucruri noi, vei interactiona cu tineri care, asemeni tie vor să contribuie la crearea unui viitor mai bun pentru planetă și implicit, pentru umanitate!
Participarea la atelier este gratuită și vei primi o diploma de participare care va atesta că ți-ai însușit anumite cunoștințe cu privire la sustenabilitate și antreprenoriat social.
Când?
Sâmbătă, 6 martie (10:30 – 13:30)
Cum mă înscriu?
Pentru înscriere, te rugăm să alegi data și atelierul la care dorești să participi și să completezi formularul din link-ul următor: