Záróvizsgák és magiszteri vizsgák ütemezése – 2015. június-júliusi vizsgaidőszak

A KOLOZSVÁRI BABEŞ–BOLYAI TUDOMÁNYEGYETEM MATEMATIKA ÉS INFORMATIKA KARA
ZÁRÓVIZSGÁT / MAGISZTERI VIZSGÁT HIRDET
a 2015. júniusi–júliusi szesszióban

A szakdolgozatok/ magiszteri dolgozatok leadásának ütemezése a 2015. június–júliusi szesszióban

• A végzős hallgatóknak a szakdolgozat/ magiszteri  dolgozat végleges változatát a témavezetőnek kell leadniuk, az aláírt angol nyelvű kivonattal, valamint a dolgozatot és az alkalmazást (ha készült) tartalmazó 2 CD-vel együtt. Határidő: 2015. június 8.
  • A témavezetők beírják a katalógusba a Szakdolgozat elkészítése, illetve a Magiszteri dolgozat elkészítése tantárgyakra adott jegyeket. Határidő: 2015. június 12.
  • Az irányítótanárok a végzős hallgatók által elkészített szakdolgozatokat, valamint magiszteri dolgozatokat átadják a záróvizsga-bizottságok titkárainak, a végzősök által aláírt angol nyelvű  kivonatokkal, CD-kel együtt, majd elektronikus formában egy táblázatot kell elküldeniük a bizottságok titkárainak a végzős hallgatók nevével, témavezetőjével, a dolgozat címével (a képzés nyelvén és román nyelven is). Határidő: 2015. június 15.
  • A záróvizsga-bizottság, valamint a magiszterivizsga-bizottság titkára az adott szakért felelős titkárnőnek továbbítja mindazon végzős hallgatók névsorát, akik jogosultak beiratkozni a záróvizsgára, valamint a magiszteri vizsgára, képzési szint (alapképzés/ magiszteri képzés), szak és tagozat szerinti csoportosításban. Határidő: 2015. június 16.

A végzős hallgatók névsora az alábbi táblázat szerint készül:

Szám Végzős hallgató neve Szak Szakdolgozat/ magiszteri dolgozat irányítója A dolgozat címe (a képzés nyelvén és román nyelven) Évfolyam

A záróvizsga/ magiszteri vizsga ütemezése a 2015. június–júliusi szesszióban

A záróvizsga ütemezése

BEIRATKOZÁS: 2015. június 17–19., 9:00 és 14:00 óra között, a Kar titkárságán

Mindazok, akik a kiegészítő vizsgaidőszakban 2015. június 19-én vizsgáznak, kivételesen 2015. június 22-én, hétfőn is beiratkozhatnak a záróvizsgára, 9:00 és 12:00 óra között.
Első vizsga – Alapismeretek és szakismeretek kiértékelése (írásbeli vizsga): 2015. június 29., 9:00 órától

• az írásbeli vizsga eredményeinek kifüggesztése: 2015. június 29.
  • az írásbeli záróvizsgával kapcsolatos fellebbezések benyújtása: 2015. június 30., 9:00 és 12:00 óra között, a kari titkárságon
  • az írásbeli záróvizsgával kapcsolatos fellebbezések megoldása: 2015. június 30., 12:00 óra után
  • az írásbeli záróvizsga végleges eredményeinek kifüggesztése (a fellebbezések megoldása után): 2015. június 30., 17:00 óra után

Második vizsga – Szakdolgozat bemutatása és megvédése (szóbeli vizsga): 2015. július 1–3.

A védések a kari honlapon feltüntetendő beosztás szerint zajlanak; csak azok a végzős hallgatók jelentkezhetnek, akik az írásbeli vizsgán legalább 5-ös minősítést kaptak.

A záróvizsgára való beiratkozáshoz szükséges iratok:

• beiratkozási típuskérvény (a titkárságon lehet átvenni)
  • születési anyakönyvi kivonat (keresztlevél) egyszerű fénymásolata, amelyre beiratkozáskor – az eredeti felmutatásával – rákerül, hogy „megegyezik az eredetivel”, vagy hitelesített másolat
  • két darab, személyazonossági igazolványba való fénykép
  • egy nemzetközileg használt idegen nyelv ismeretét igazoló nyelvvizsga-oklevél (aki idegen nyelvű képzésben vett részt, a záróvizsgára történő beiratkozáskor nem kell nyelvvizsga-oklevelet felmutatnia)
  • az érettségi oklevélnek és a középiskolai jegyek törzskönyvi kivonatának (foaie matricolă) egyszerű fénymásolata, amelyre beiratkozáskor – az eredeti felmutatásával – rákerül, hogy „megegyezik az eredetivel”, vagy ezek hitelesített másolata

A magiszteri vizsga ütemezése

BEIRATKOZÁS: 2015. június 15–16., 9:00 és 14:00 óra között, a Kar titkárságán
Első vizsga – magiszteri dolgozat bemutatása (szóbeli vizsga): 2015. június 30.

A magiszteri vizsgára való beiratkozáshoz szükséges iratok:

• beiratkozási típuskérvény (a titkárságon lehet átvenni)
  • születési anyakönyvi kivonat (keresztlevél) egyszerű fénymásolata, amelyre beiratkozáskor – az eredeti felmutatásával – rákerül, hogy “megegyezik az eredetivel”, vagy hitelesített másolat
  • két darab, személyazonossági igazolványba való fénykép
  • magiszteri tanulmányaikat befejező végzősök esetében:
    1. a BBTE által kibocsátott egyetemi oklevéllel rendelkezőknek: az egyetemi oklevél egyszerű fénymásolata, amelyre beiratkozáskor – az eredeti felmutatásával – rákerül, hogy “megegyezik az eredetivel”, vagy hitelesített másolat
    2. más egyetemek által kibocsátott oklevéllel rendelkezőknek: az érettségi oklevélnek és a középiskolai jegyek törzskönyvi kivonatának (foaie matricolă) egyszerű fénymásolata, amelyre beiratkozáskor – az eredeti felmutatásával – rákerül, hogy „megegyezik az eredetivel”, vagy ezek hitelesített másolata; Az egyetemi oklevél vagy a törzskönyvi kivonat/ diplomamelléklet egyszerű fénymásolata, amelyre beiratkozáskor – az eredeti felmutatásával – rákerül, hogy “megegyezik az eredetivel”, vagy ezek hitelesített másolata.