Vrei să afli rezolvarea subiectelor de la concursul Mate-Info UBB, ediţia 2014?

În data de 17 mai 2014, Facultatea de Matematică şi Informatică organizează o sesiune de consultaţii în cadrul cărora vor fi dezbătute subiectele concursului Mate-Info UBB din acest an. De asemenea, în data de 24 mai 2014, ai ocazia să participi la o serie de întâlniri la care vei afla mai multe despre oportunităţile şi perspectivele pe care ţi le oferă programele de studii de Matematică şi Informatică ale facultăţii noastre.

Întâlnirile se vor desfăşura în Clădirea Centrală a Universităţii Babeş-Bolyai, str. Mihail Kogălniceanu, nr. 1, etaj 2, sala G. Călugăreanu, orarul acestora fiind disponibil mai jos.

Data Ora Cadrul didactic Tematica
17 mai 2014 9-11:30 Asist. Tiberiu Ban Subiectul de Informatică de la ediţia 2014 a concursului Mate-Info UBB (prezentare şi sesiune de întrebări şi răspunsuri pe această temă)
11:30-14 Conf. dr. Nicolae Popovici Subiectul de Matematică de la ediţia 2014 a concursului Mate-Info UBB (prezentare şi sesiune de întrebări şi răspunsuri pe această temă)
24 mai 2014 9-11 Prof. dr. Adrian Petruşel Matematica: Trecut, prezent şi viitor. Matematica la Universitatea Babeş-Bolyai Cluj-Napoca: oportunităţi şi perspective