Vasile Pârvan és Nicolae Iorga ösztöndíjak

A Hitel és Tanulmányi Ösztöndíj Ügynökség (Agentia de Credite si Burse de Studii) meghirdette az alábbi posztgraduális és posztdoktori kutatási ösztöndíjprogramokat: a Vasile Pârvan ösztöndíjat a Római Román Akadémián, valamint a Nicolae Iorga ösztöndíjat a Velencei Román Kulturális és Humán Kutatási Intézetnél.

Vasile Pârvan és a Nicolae Iorga ösztöndíjakat a következő szakterületek kutatói pályázhatják meg: történelem és társadalomtudományok, régészet, archivisztika, könyvtártan, klasszika-filológia és idegen nyelvek, művészettörténet és építészet, irodalom és irodalomtudományok, művészetek, közgazdaság-tudományok és egzakt tudományok. A pályázók köre: magiszteri hallgatók, doktoranduszok és posztdoktori kutatók.

A pályázatok benyújtásának határideje 2016. május 6. Az ösztöndíjról és a pályázati dossziéról szóló további információkat a Hitel és Tanulmányi Ösztöndíj Ügynökség honlapján lehet találni: http://www.roburse.ro/burse-parvan-iorga.php.