Tanulmányzáró vizsgák ütemezése, 2018. júliusi vizsgaidőszak

Beiratkozási típuskérvények

Nagyon fontos: a záróvizsgára és magiszteri vizsgára való beiratkozáshoz szükséges típuskérvények mindkét oldalát ki kell nyomtatni egy lapra. Kérjük a jelentkezőket, hogy a beiratkozás napján előre kitöltött kérvényekkel jöjjenek.

Alapképzés

No files found.

A 2011 (2005–2010) előtt beiskolázott végzősök esetében a nappali képzést kell beírni.

Magiszteri képzés

No files found.

A 2011 (2008–2010) előtt beiskolázott végzősök esetében a nappali képzést kell beírni.

Mindazon hallgatók, akik a 2018. júliusi vizsgaidőszakban tanulmányzáró vizsgát tettek (záróvizsga vagy magiszteri vizsga), a kari titkárságon leadhatják a kijelentkezési nyilvántartólapot; ennek alapján kerülnek kibocsátásra az érettségi oklevelek, valamint az alapképzési/magiszteri okleveleket helyettesítő igazolások, a kari honlapon kifüggesztendő időpontban (2018. július 10. után).

Megjegyzés: A nyelvvizsga-oklevelet a titkárságon lehet átvenni a záróvizsgára való beiratkozáskor.

I. Záróvizsga

• Beiratkozás: 2018. június 27–28., 09:00 és 14:00 óra között
  • Írásbeli vizsga: 2018. július 2.
  • Az írásbeli vizsga eredményeinek kifüggesztése: 2018. július 3.
  • Fellebbezések benyújtása: 2018. július 4., 12:00 és 14:00 óra között, a kari titkárságon
  • Fellebbezések megoldása: 2018. július 4., 14:00 óra után
  • Szakdolgozatok bemutatása és megvédése: 2018. július 5–6.
  • Graduation Day: 2018. július 7.

FONTOS: A 2018. júliusi tanulmányzáró vizsgák esetében, 2018. június 14. és június 22. között kérvényt kell benyújtani a korábbi záróvizsgák során sikeresen letett részvizsga elismertetése érdekében.

A záróvizsgára való beiratkozáshoz szükséges okiratok

• beiratkozási típuskérvény (a kari honlapról lehet letölteni, és a lap mindkét oldalára kell nyomtatni, vagy a titkárságon lehet átvenni);
  • a születési anyakönyvi kivonat (keresztlevél) közjegyző által hitelesített fénymásolata vagy egyszerű fénymásolata, (amelyre beiratkozáskor a titkárságon rákerül az „eredetivel megegyező” bélyegzőszöveg);
  • egy nemzetközileg használt idegen nyelv ismeretét igazoló nyelvvizsga-oklevél (a titkárságon lehet átvenni);
  • két darab, személyazonossági igazolványba való színes fénykép, amely nemrég készült, fényképpapírra nyomtatott, 3×4 cm méretben;
  • az érettségi oklevél és a középiskolai törzskönyvi kivonat közjegyző által hitelesített fénymásolata vagy egyszerű fénymásolata, (amelyre beiratkozáskor a titkárságon rákerül az „eredetivel megegyező” bélyegzőszöveg);
  • az oklevélmelléklet vagy a törzskönyvi kivonat (a más felsőoktatási intézményekből érkező hallgatók esetében) közjegyző által hitelesített fénymásolata vagy egyszerű fénymásolata, (amelyre beiratkozáskor a titkárságon rákerül az „eredetivel megegyező” bélyegzőszöveg).
  • a témavezető által aláírt jóváhagyás, amelyből kiderül, hogy a végzős hallgató tanulmányzáró vizsgára jelentkezhet, és bemutathatja szakdolgozatát.

II. Magiszteri vizsga

• Beiratkozás: 2018. június 27–28., 09:00 és 14:00 óra között
  • Magiszteri dolgozatok bemutatása és megvédése: 2018. július 4.

A magiszteri vizsgára való beiratkozáshoz szükséges okiratok

A BBTE által kibocsátott egyetemi oklevéllel rendelkezők esetén:

• beiratkozási típuskérvény (a kari honlapról lehet letölteni és a lap mindkét oldalára kell nyomtatni, vagy a titkárságon lehet átvenni);
  • az érettségi oklevél közjegyző által hitelesített fénymásolata vagy egyszerű fénymásolata, (amelyre beiratkozáskor a titkárságon rákerül az „eredetivel megegyező” bélyegzőszöveg);
  • a témavezető által aláírt jóváhagyás, amelyből kiderül, hogy a végzős hallgató tanulmányzáró vizsgára jelentkezhet, és bemutathatja magiszteri dolgozatát.

Más egyetemek által kibocsátott oklevéllel rendelkezők esetén:

• az egyetemi oklevél és oklevélmelléklet vagy a törzskönyvi kivonat közjegyző által hitelesített fénymásolata vagy egyszerű fénymásolata, (amelyre beiratkozáskor a titkárságon rákerül az „eredetivel megegyező” bélyegzőszöveg).