« ȘCOALA DOCTORALĂ DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ »

Susţinere teză de doctorat, TROANCĂ Diana: Conceptual Visualization and Navigation Methods for Polyadic Formal Concept Analysis

Facultatea de Matematică şi Informatică vă invită să participaţi la susţinerea publică a tezei de doctorat cu titlul Conceptual Visualization and Navigation Methods for Polyadic Formal Concept Analysis (Metode de vizualizare și navigare pentru analiza formală a conceptelor poliadice), autor TROANCĂ Diana, elaborată sub îndrumarea dlui prof. univ. dr. BOIAN Florian-Mircea (Universitatea „Babeș-Bolyai” din Cluj-Napoca) și a dlui prof. univ. dr. RUDOLPH Sebastian (Technical University of Dresden, Germania).

Susţinerea va avea loc marți, 28 iunie 2016, ora 16:00, în sala C335, clădirea FSEGA, str. T. Mihali, nr. 58-60.