« ȘCOALA DOCTORALĂ DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ »

Susţinere teză de doctorat, Lázár-Lőrincz Beáta: Augmented Lexical Features and Limited Data Speaker Adaptation Applications for Romanian Neural Speech Synthesis

Facultatea de Matematică şi Informatică vă invită să participaţi la susţinerea publică a tezei de doctorat cu titlul Augmented Lexical Features and Limited Data Speaker Adaptation Applications for Romanian Neural Speech Synthesis (Caracteristici lexicale augmentate și aplicații de adaptare cu cantități limitate de date pentru sinteză text vorbire în limba română), autor LÁZÁR-LŐRINCZ BEÁTA, elaborată sub îndrumarea dlui prof. univ. dr. PÂRV Bazil (Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca).

Susţinerea publică va avea loc marți, 7 iunie 2022, ora 11:00, în amfiteatrul N. IORGA (2/I), clădirea centrală a Universităţii Babeş-Bolyai, str. M. Kogălniceanu, nr. 1.