Start pregătirilor pentru concursul Mate-Info UBB, ediţia a 5-a şi pentru Admiterea 2017

Dăm startul pregătirilor pentru ediţia de anul următor a concursului Mate-Info UBB, ajuns la cea de a 5-a ediţie. Ediţia 2017 a concursului se va desfăşura pe data de 1 aprilie 2017.

Atât în vederea participării la concursul Mate-Info UBB, cât şi în vederea participării la concursul de admitere de anul următor, Facultatea de Matematică şi Informatică organizează o serie de consultaţii gratuite de matematică şi informatică pentru elevii de liceu interesaţi. În acest an, consultaţiile vor avea loc în zilele de 5 noiembrie, 19 noiembrie, 10 decembrie şi 17 decembrie după un orar ce va fi afişat în curând.

Mai multe informaţii despre concursul Mate-Info UBB, perioada şi modalitatea de înscriere la acesta, precum şi despre Admiterea 2017 vor fi afişate de asemenea din timp pe pagina Facultăţii de Matematică şi Informatică.