Start pregătirilor în cadrul Centrului de Performanţă în Informatică susţinut de Fundaţie EMAG

Hai la olimpiada!

Centrul de pregătire de performanţă în informatică susţinut de Fundaţia EMAG prin programul ”Hai la Olimpiada” îşi va relua activitatea în acest an şcolar. Centrul va fi coordonat de către departamentul de Informatică din cadrul Facultăţii de Matematică şi Informatica, Universitatea Babeş-Bolyai, în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Cluj.

Se vor organiza cursuri în zilele de vineri şi sâmbătă la sediul departamentului şi vor fi implicaţi profesori de liceu, studenţi şi cadre didactice universitare cu rezultate şi experienţă în pregătirea tinerilor capabili de performanţă.

Cursurile vor fi organizate pe grupe astfel:

• gimnaziu – nivel începători (se adresează în principal claselor a V-a şi eventual elevilor cu rezultate sau aptitudini deosebite din clasele a IV-a);
  • gimnaziu – nivel avansaţi (se adresează în principal claselor a VI-a, a VII-a şi a VIII-a);
  • liceu – nivel începători (se adresează în principal claselor a IX-a);
  • liceu – nivel mediu (se adresează în principal claselor a X-a);
  • liceu – nivel avansaţi (se adresează în principal claselor a XI-a şi a XII-a).

Sunt invitaţi să participe toţi elevii interesaţi. Şedinţele de pregătire vor începe în 8 octombrie 2016, ora 10.00, la sediul Departamentului de Informatică, clădirea Facultăţii de Ştiinţe Economice şi Gestiunea Afacerilor, str. Teodor Mihali, nr. 58-60, etaj 3.

Persoana de contact: conf. dr. Simona Motogna e-mail: motogna@cs.ubbcluj.ro

Elevii care doresc să participe la pregătiri sunt rugaţi să se înscrie până la data de 28.09.2016 , completând formularul de la adresa:

Elevii de clasa a V-a şi a IX-a vor participa la o selecţie ce va avea loc în data de vineri, 30.09.2016, ora 16 la sediul Departamentului de Informatică, clădirea FSEGA (str. Teodor Mihali, nr. 58-60), et. 3.

Programul centrului va fi disponibil la adresa www.cs.ubbcluj.ro.

fundatia eMAG