SSMI – „Săptămânile Studenților de la Matematică și Informatică” – ediția 2017

Aflat la a 5-a ediție, proiectul SSMI se desfășoară în perioada 8-19 mai 2017. SSMI conţine o serie de activități ce-și propun să dezvolte atât competențe profesionale ale studenților (de exemplu, prin workshop-uri de game programming, Angular, Java, Testing, etc), cât și soft skills (public speaking, time management etc.), completate de acţiuni si întâlniri non-formale care să lase participanților amintiri frumoase. Printre acestea se număra: Karaoke Night, Board Games Night, Movie Night, Folk Night, Hămăceală etc. SSMI își propune să creeze legături strânse între studenții clujeni și studenții de la alte facultăți din țară, de aceea asemenea anilor precedenți, avem şi anul acesta participanți de la Facultățile de Matematică și Informatică din București și Iași.

SSMI – „Săptămânile Studenților de la Matematică și Informatică” este un proiect realizat de Societatea Hermes şi, pe scurt, el încearcă să redefinească tot ceea ce ai crezut că înseamnă viață de student.

Pentru mai multe detalii accesați site-ul: http://ssmi.societatea-hermes.ro