Spinjég-rendszerek – Libál András egyetemi docens kutatásai

A Barcelonai Egyetemen jelenleg kísérleti kutatásokat végeznek a kolloid spinjég-rendszereken. Ezt a rendszert először dr. Libál András egyetemi docens, a BBTE Magyar Matematika és Informatika Intézetének oktatója javasolta és tanulmányozta számítógépes szimulációkkal, a Los Alamos-i kutatólaboratóriummal közösen végzett kutatásban.

Ennek az ötletnek az alapján készült el ez a rendszer, amely mélyebb betekintést enged egzotikus mágneses anyagok viselkedésébe. Ezekkel az anyagokkal nagyon nagy sűrűségű adattarolást lehet elméletileg megvalósítani.

A kolloidok ezeken a mikronskálán megmunkált bemélyedésekben helyezkednek el

A spinjég-rendszer tanulmányozására használt berendezés, ahol külső mágneses térrel, illetve lézercsipesszel lehet hatni a kolloid részecskékre

A spinjég-rendszer mikroszkópon keresztül