Societatea Hermes, organizația studenților de la Facultatea de Matematică și Informatică, are nevoie de tine

Au început recrutările de noi voluntari în cadrul Societății Hermes. Înscrierea se poate face prin completarea unui formular la această adresă, până la data de 14 octombrie 2018.

Societatea Hermes este organizația studenților de la Facultatea de Matematică și Informatică, care timp de 11 ani s-a implicat în implementarea de proiecte și activități sociale menite să ajute studenții facultății să se dezvolte atât în plan profesional, cât și personal, și să-i pregătească pentru integrarea în piața muncii după încheierea studiilor.

Printre realizările organizației se numără organizarea anuală a Balului Bobocilor, obținerea gratuității pentru transportul în comun, precum și crearea unor proiecte focalizate pe dezvoltarea studenților, ca de exemplu CariereInIT, Hermes Hackathon, Destresiune sau Săptămânile Studenților la Matematică și Informatică.

Mai multe informații despre Societatea Hermes pot fi accesate atât pe site-ul organizației, cât și pe pagina de Facebook.

Join US!