« ȘCOALA DOCTORALĂ DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ »

Sesiunea de Comunicări Ştiinţifice ale Studenţilor – Matematică

Marţi 31 mai de la ora 10 este planificată Sesiunea de Comunicări Ştiinţifice ale Studenţilor pe domeniul matematică. Aceasta va avea loc în clădirea Mathematicum, sala Multimedia. Aşteptăm înscrierea studenţilor de la nivel licenţă, a masteranzilor, precum şi a studenţilor doctoranzi. Cadrele didactice coordonatoare de lucrări de licenţă, disertaţie sau teze de doctorat sunt rugate să promoveze această acţiune la nivelul studenţilor şi să încurajeze participarea acestora la eveniment.

Procedura de înscriere

Până vineri 27 mai, ora 15, studenţii vor trimite un mail la adresa amesesan@math.ubbcluj.ro care va conţine numele participantului, forma actuală de studii (licenţă, masterat, doctorat), titlul lucrării, un rezumat de 1/2 pagini şi numele cadrului didactic coordonator. E-mailul poate fi trimis atât de către student, cât şi de către cadrul didactic coordonator.