Sesiunea de Comunicari Stiintifice ale Studentilor, Informatica, 2023

Editia 2023 este organizata de Facultatea Matematica si Informatica in data de 30 iunie 2023.

Studentii sunt invitati sa trimita lucrari originale care vor fi evaluate si selectionate in vederea prezentarii lor publice si a publicarii ulterioare. Pentru a va inscrie la aceasta manifestare stiintifica va rugam sa trimiteti: o lucrare in format IEEE (Word sau latex), 6-8 pagini, scrisa in limba engleza.

Formular de inscriere online (DOAR pentru articolele UBB)

CALENDAR DESFASURARE:

18 iunie 2023 – Data limita de predare a articolelor si de inscriere la conferinta
26 iunie 2023 – Data la care se va anunta lista articolelor acceptate
27 iunie 2023 – Data limita de predare a articolelor in forma finala
30 iunie 2023 – Sustinerea publica a articolelor

Persoane de contact (Organizatori):

Conf. Dr. Adrian Sergiu DARABANT, Universitatea Babes-Bolyai (dadi [at] cs.ubbcluj.ro)
Lect. Dr. Diana CRISTEA, Universitatea Babes-Bolyai (diana.cristea [at] ubbcluj.ro)
Conf. Dr. Paulina Mitrea, Universitatea Tehnica (paulina.mitrea [at] cs.utcluj.ro)