Rezultatele concursului de admitere nivel licenta din 27 iulie 2019 – după etapa a doua de confirmări

Candidaţii admişi pe locuri cu taxă în data de 27 iulie 2019, vor achita taxa de școlarizare în ziua de 29 iulie 2019, 9:00-12:00 la secretariatul facultăţii (Facultatea de Matematică și Informatică, str. M. Kogălniceanu, nr. 1, etajul 1, sala 143). Candidații care nu achită taxa vor fi declarați respinși.

Datorită disponibilității de locuri cu taxă la specializarea Matematică (în limba maghiară) la care se mai pot adauga eventualele locuri cu taxă neconfirmate de către candidații admişi în data de 27 iulie 2019, candidații înscrişi la concursul de admitere având media de concurs cel puțin 5, şi care au fost declarați respinși, pot să depună o cerere, în ziua de 29 iulie 2019, 9:00-12:00, la Comisia de Admitere, în vederea ocupării unui loc neconfirmat. Numai candidații care au dosarele de concurs la facultatea noastră pot sa depună aceste cereri.

Limba de studiu Specializări bugetate Specializări cu taxă
Limba de studiu română Matematică Matematică
Informatică Informatică
Limba de studiu maghiară Matematică Matematică