Rezultate admitere nivel licență, sesiunea iulie 2020, după prima etapă de confirmări

Foarte important: Confirmarea locului în etapa a II-a de confirmări se poate face în data de 22 iulie 2020 până la ora 23:59:59. Pașii pentru confirmarea locului obţinut la Concursul de Admitere al Facultății de Matematică și Informatică, nivel licență, în cadrul etapei II de confirmări sunt:

Pentru candidații admiși pe locuri bugetate (la o specializare diferită de cea din prima etapă)

• Descărcarea documentului Contract de studii universitare – invatamant cu frecventa + Declaratie consimțământ, disponibil în aplicația de înscriere la Pasul 4 – Confirmare Admitere.
  • Completarea acestui document. Un model completat, în funcție de specializarea și forma de finanțare la care ați fost admis în această etapa se poate vizualiza aici.
  • Încărcarea în aplicația de înscriere a contractului de studii semnat și scanat.
  • Pentru candidații care solicita un loc în cămin pentru anul universitar 2020/2021, completarea si încărcarea formularului Cerere cămin. Acest document se încarcă în aplicația de înscriere la Pasul 4 – Confirmare Admitere.

Pentru candidații admiși pe locuri cu taxă

• Completarea acestui document. Un model completat, în funcție de specializarea și forma de finanțare la care ați fost admis se poate vizualiza aici.
  • Pentru candidații care solicita un loc în cămin pentru anul universitar 2020/2021, completarea și încărcarea formularului Cerere cămin. Acest document se încarcă în aplicația de înscriere la Pasul 4 – Confirmare Admitere.
  • Achitarea primei rate a taxei de școlarizare în funcție de specializarea la care ați fost admis, conform tabelului de mai jos.
Specializare Taxa de școlarizare anuală Prima rată a taxei de școlarizare
Informatică (română, maghiară, engleză, germană) 4000 lei 1000 lei
Matematică-Informatică (română, maghiară, engleză) 3600 lei 900 lei
Matematică (română, maghiară) 3000 lei 750 lei

Precizări:

• Candidații care, în urma redistribuirii au fost admiși la o altă specializare la care  cuantumul taxei de școlarizare este mai mare, diferența se achită în aplicația AcademicInfo în perioada 1.10-15.10.2020.
  • Din cauza neconfirmării locului distribuit la specializarea Informatica, limba română, rural, locul respective s-a transferat la specializarea Informatica, lb. romana, taxa.
  • Candidaților care au confirmat în prima etapa de confirmări și la redistribuire nu au fost repartizați la altă specializare, se va lua în considerare confirmarea din prima etapa de confirmări.

Important: Distribuirea candidaților care au optat pentru locurile speciale alocate rromilor se face centralizat la nivel de universitate. In acest moment acești candidați rămân în așteptare pe listele facultății pana in data de 23.07, când se primește aprobarea de la Comisia de Admitere pe UBB.