Programarea consultaţiilor pentru elevii de liceu organizate de Facultatea de Matematică şi Informatică pentru pregătirea concursului de admitere 2017

Google+TwitterFacebook

Continuând tradiţia anilor trecuţi, Facultatea de Matematică şi Informatică oferă şi în acest an o serie de consultaţii gratuite de matematică şi informatică, menite să vină în sprijinul elevilor de liceu ce doresc să dea admitere la facultatea noastră sau să participe la concursul Mate-Info UBB ediţia 2017. Ediţia 2017 a concursului Mate-Info UBB se va desfăşura pe data de 1 aprilie 2017.

Consultaţiile se desfăşoară în clădirea centrală a Universităţii Babeş-Bolyai, str. M. Kogălniceanu, nr. 1. În acest an, consultaţiile vor avea loc în zilele de 5 noiembrie, 19 noiembrie, 10 decembrie şi 17 decembrie. Tematica se va anunţa cu aproximativ două săptămâni înaintea fiecărei întâlniri.

Facultatea de Matematică şi Informatică oferă de asemenea o serie de consultaţii separate în limba maghiară al căror orar este disponibil aici.

Disciplina Sala Interval orar Tematica Cadrul didactic
Informatică 2/I 9:00 – 10:15 Algoritmi elementari: analiză Conf. dr. Cojocar Grigoreta
10:30 – 11:45 Algoritmi elementari: implementare
Matematică 12:00 – 13:15 Geometrie: Vectori Asist. dr. Nechita Veronica
13:30 – 14:45 Analiza: Siruri recurente Conf. dr. Trif Tiberiu
Informatică 6/II 9:00 – 10:15 Algoritmi elementari: analiză Asist. dr. Marian Zsuzsanna
10:30 – 11:45 Algoritmi elementari: implementare
Matematică 12:00 – 13:15 Analiza: Siruri recurente Conf. dr. Trif Tiberiu
13:30 – 14:45 Geometrie: Vectori Asist. dr. Nechita Veronica
Disciplina Sala Interval orar Tematica Cadrul didactic
Matematică 2/I 9 – 10:15 Determinanți Conf. dr. Pelea Cosmin
10:30 – 11:45 Probleme de coliniaritate Conf. dr. Blaga Paul
Informatică 12 – 13:15 Şiruri (tablouri unidimensionale): analiză Lect. dr. Guran Adriana
13:30 – 14:45 Şiruri (tablouri unidimensionale): implementare
Matematică 6/II 9 – 10:15 Probleme de coliniaritate Conf. dr. Blaga Paul
10:30 – 11:45 Determinanți Conf. dr. Pelea Cosmin
Informatică 12 – 13:15 Şiruri (tablouri unidimensionale): analiză Lect. dr. Bocicor Iuliana
13:30 – 14:45 Şiruri (tablouri unidimensionale): implementare
Disciplina Sala Interval orar Tematica Cadrul didactic
Informatică 2/I 9 – 10:15 Tipuri structurate de date definite de utilizator: analiză şi proiectare Lect. dr. Vescan Andreea
10:30 – 11:45
Matematică 12 – 13:15 Limite de siruri Lect. dr. Stefan Berinde
13:30 – 14:45 Sisteme de ecuații liniare Prof. dr. Mărcuș Andrei
Informatică 6/II 9 – 10:15 Tipuri structurate de date definite de utilizator: analiză şi proiectare Lect. dr. Camelia Chisăliţă-Creţu
10:30 – 11:45
Matematică 12 – 13:15 Sisteme de ecuații liniare Prof. dr. Mărcuș Andrei
13:30 – 14:45 Limite de siruri Lect. dr. Stefan Berinde
Disciplina Sala Interval orar Tematica Cadrul didactic
Matematică 2/I 9 – 10:15 Inductie matematica Asist. dr. Mihai Iancu
10:30 – 11:45 Derivate și aplicații ale acestora Lect. dr. Grad Anca
Informatică 12 – 13:15 Tablouri bidimensionale (matrice): analiză şi proiectare Lect. dr. Lupşa Dana
13:30 – 14:45
Matematică 6/II 9 – 10:15 Derivate și aplicații ale acestora Lect. dr. Grad Anca
10:30 – 11:45 Inductie matematica Asist. dr. Mihai Iancu
Informatică 12 – 13:15 Tablouri bidimensionale (matrice): analiză şi proiectare Lect. dr. Şerban Camelia
13:30 – 14:45
Disciplina Sala Interval orar Tematica Cadrul didactic
Informatică 2/I 9 – 10:15 Algoritmi elementari: analiză şi implementare Lect. dr. Găceanu Radu
10:30 – 11:45
Matematică 12 – 13:15 Trigonometrie Prof. dr. Andrica Dorin
13:30 – 14:45 Limite de funcţii
Informatică 6/II 9 – 10:15 Algoritmi elementari: analiză şi implementare Asist. Ionescu Vlad
10:30 – 11:45
Disciplina Sala Interval orar Tematica Cadrul didactic
Matematică 2/I 9 – 10:15 Grupuri Conf. dr. Breaz Simion
10:30 – 11:45 Inegalitati
Informatică 12 – 13:15 Şiruri (tablouri unidimensionale): analiză şi implementare Lect. dr. Cioban Vasile
13:30 – 14:45
Informatică 6/II 12 – 13:15 Şiruri (tablouri unidimensionale): analiză şi implementare Lect. dr. Surdu Sabina
13:30 – 14:45
Disciplina Sala Interval orar Tematica Cadrul didactic
Informatică 2/I 9 – 10:15 Tipuri structurate de date definite de utilizator: analiză şi implementare  Conf. dr. Czibula Istvan
10:30 – 11:45
Matematică 12 – 13:15 Vectori Lect. dr. Văcăreţu Daniel
13:30 – 14:45 Numere complexe
Informatică 6/II 9 – 10:15 Tipuri structurate de date definite de utilizator: analiză şi implementare Lect. dr. Suciu Mihai
10:30 – 11:45
Disciplina Sala Interval orar Tematica Cadrul didactic
Matematică 2/I 9 – 10:15 Integrale. Aplicaţii Conf. dr. Anisiu Valeriu
10:30 – 11:45 Inele şi corpuri
Informatică 12 – 13:15 Tablouri bidimensionale (matrice): analiză şi implementare Lect. dr. Mihoc Tudor
13:30 – 14:45
Informatică 6/II 12 – 13:15 Tablouri bidimensionale (matrice): analiză şi implementare Asist. Coroiu Adriana
13:30 – 14:45

Rezolvarea in C++ a problemelor prezentate la consultatiile din data de 05.11.2016.pdf
Rezolvarea in Pascal a problemelor prezentate la consultatiile din data de 05.11.2016.pdf
Rezolvarea in C++ a problemelor prezentate la consultatiile din data de 19.11.2016.pdf
Rezolvarea in Pascal a problemelor prezentate la consultatiile din data de 19.11.2016.pdf
Rezolvarea in C++ a problemelor prezentate la consultatiile din data de 10.12.2016.pdf
Rezolvarea in Pascal a problemelor prezentate la consultatiile din data de 10.12.2016.pdf
Rezolvarea in C++ a problemelor prezentate la consultatiile din data de 17.12.2016.pdf
Rezolvarea in Pascal a problemelor prezentate la consultatiile din data de 17.12.2016.pdf
Rezolvarea in C++ a problemelor prezentate la consultatiile din data de 14.01.2017.pdf
Rezolvarea in Pascal a problemelor prezentate la consultatiile din data de 14.01.2017.pdf
Rezolvarea in C++ a problemelor prezentate la consultatiile din data de 04.03.2017.pdf
Rezolvarea in Pascal a problemelor prezentate la consultatiile din data de 04.03.2017.pdf
Rezolvarea in C++ a problemelor prezentate la consultatiile din data de 11.03.2017.pdf
Rezolvarea in Pascal a problemelor prezentate la consultatiile din data de 11.03.2017.pdf
Rezolvarea in C++ a problemelor prezentate la consultatiile din data de 18.03.2017.pdf
Rezolvarea in Pascal a problemelor prezentate la consultatiile din data de 18.03.2017.pdf

Google+TwitterFacebook