Prof. univ. dr. Mușata Bocoș & Lector univ. dr. Ciprian Baciu, Universitatea Babeș-Bolyai Cluj-Napoca: Scrierea științifică în domeniul științelor educației și în informatică

În cadrul Seminarului de Inovare și Dezvoltare din cadrul Departamentului de Informatică, prof. univ. dr.  Mușata Bocoș și lect. univ. dr. Ciprian Baciu, vor susține în data de 24.05.2023 / orele 12:30-13:30, sala C335 prezentarea cu titlul “Scrierea științifică în domeniul științelor educației și în informatică”.

Cadre didactice:

• Prof. univ. dr. Mușata Bocoș, Universitatea Babeș-Bolyai Cluj-Napoca
  • Lector univ. dr. Ciprian Baciu, Universitatea Babeș-Bolyai Cluj-Napoca

Data: 24 mai 2023
Sala C335
Ora 12:30-13:30.

Abstract: Activitatea își propune familiarizarea participanților cu norme, reguli, exigențe, standarde şi principii (ştiinţifice, de etică şi de deontologie profesională) proprii scrierilor științifice din domeniul științelor educației și al informaticii. De asemenea, prin intermediul exemplificărilor și ilustrărilor practice, ea își propune să contribuie la dezvoltarea capacităţii participanților de a redacta lucrări științifice în aceste domenii, ca urmare a cercetărilor științifice realizate.