Premiul I pentru studentul facultății, Paul Boldijar la Hackathon-ul ITFest 2016

Paul Boldijar, student în anul 2 al Facultății de Matematică şi Informatică la specializarea Informatică română, a reprezentat cu succes facultatea noastră la Hackathon-ul ITFest 2016, obținând locul I la secțiunea Mobile a acestui concurs.

Hackathon-ul ITFest 2016 s-a desfăşurat pe 26.11.2016 la Bucureşti, fiind Organizat de SiSC – Sindicatul Studenților din Cibernetică din cadrul Academiei de Studii Economice Bucureşti. La ediţia din acest au participat peste 100 de concurenţi.

Felicitări lui Paul care de altfel de află la a 2-a astfel de performanţă, el obţinând acelaşi loc I şi la ediţia anterioară a hackathon-ului.