Premii pentru studenţii facultăţii la finala naţională Imagine Cup 2014

Patru echipe ale facultăţii au participat la finala naţională Imagine Cup România, în care s-au calificat nouă echipe din toata ţara, concurând la trei secţiuni: Games, Innovation şi World Citizenship.

Finala a avut loc în 16 aprilie la Universitatea Politehnica Bucureşti.

La secţiunea Games au participat echipele Cyber Revolution (Flaviu Porutiu, Ciprian Stupinean, mentor Simona Motogna) şi Team Scripters (Horia Ardelan, Cristina Dochitoiu şi Alexandru Marinescu, mentor Simona Motogna).

La secţiunea Innovation au participat echipele Plexis (Paul Cirstrean, Alexandru Coman şi Arian Mateoaea, mentor Simona Motogna) şi SMT (Bogdan Pop, Bogdan Mursa, Rares Urdea, mentor Dan Mircea Suciu).

Echipele SMT şi Team Scripters au câştigat primul loc la secţiunile lor şi vor reprezenta România în faza următoare pe Europa Centrala şi de Est.

Performanţa studenţilor noştri nu a trecut neobservată în presă, Hotnews, Adevărul şi Mobzine fiind câteva dintre publicaţiile care au acordat spaţii ample acestui eveniment.

Imagine Cup 2014 - Echipa ScriptersImagine Cup 2014 - Echipa SMT

Fotografii preluate de pe site-ul Mobzine, www.mobzine.ro